Dobrý den, milovníci prken, co neznamenají jen jediný svět!
Zdraví vás mladý divadelní soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi a přeje vám příjemné chvíle listování našimi stránkami. A najdete-li někdy cestu i na naše představení, tak i dobrou zábavu!

Představení divadla Mrsťa Prsťa

ARCHIV akcí

Zámecká prkna 2017

...a tak jsme zase byli úspěšní organizátoři i soutěžící.

Pašije ve skanzenu

Mrsťa Prsťa v nejmladší sestavě míří s Pašijemi do skanzenu.
V sobotu 15. dubna .....

Pašije
Filip%20-%20%C5%A0pit%20pro%20www.jpg
Za Mazaným Filipem do Bělé pod Bezdězem a za Špitem na Vyžlovku

Ačkoliv pranostika říká, že v březnu jest dobré za kamna vlézti, Mrsťa Prsťa naopak balí batohy plné rekvizit a zahajuje jarní šňůru svých zájezdů a divadelních aktivit. A hned první březnový pátek 3.3. zapřehá psy do saní a vyráží na sever, aby publiku v Bělé pod Bezdězem představil černý sklepácký humor v komediální detektivce Mazaný Filip o jednom neobyčejně obyčejném dni detektiva Phila Marlowa. Kdo to nemáte daleko, přijďte s námi strávit příjemný večer.

A pokud vám nevyjde Bělá, není nic ztraceno. Hned v neděli 5. 3. hrajeme naši bankovní crazy komedii Sbal Špita a vypadni! v dosahu Kouřimi i okolí, a to na Vyžlovce v sále hotelu Praha, který se stal naší další stálou zájezdovou scénou. Máte-li rádi bláznivé francouzské filmové komedie 70. a 80. let, kde hlavní hrdinové jsou více smolaři než přemožitelé světa, udělejte si výlet za Mrsťou na Vyžlovku.  Jste totiž srdečně zváni!

Zahrát si v legendárním Činoherním klubu byl pro nás velký zážitek, zvláště, když hlediště bylo do posledního místa vyprodané a závěrečný potlesk nekonečný. 
A duch českých hereckých legend na nás dýchl z hluboka a široka, až z toho někteří skoro oněměli. Naštěstí ve správnou chvíli...:-). Díky za to, že se nám tam tak krásně hrálo patří vám, našim věrným divákům, kteří jste mnohdy vážili dlouhou cestu do Prahy za námi a divadlem, které máme společně rádi. Za Mrsťou Prsťou.            
A pokud jste Valmontovy nebezpečné známosti nestihli v Praze, zveme vás do Benešova, kde je budeme dávat ve čvrtek 20. dubna. 
ck17.JPG
Mrsťa rozehraje své Nebezpečné známosti na legendárních prknech Činoherního klubu již 12.2. a vy můžete být u toho! Vstupenky lze objednávat na stránkách Činoherního klubu: http://www.cinoherniklub.cz/index.php/vstupenky
Plak%C3%A1t%20Filip%20listopad%202016%20b%20www.jpg
Legenda se vrací!!!
Jedno z nejúspěšnjších představení Mrsti Prsti Junior´s se vrací na česká jeviště :-) ! Mazaný Filip, sklepácká klasika s Philem Marlowem, kterou nám svým diváckým smíchem posvětil samotný autor scénáře Václav Marhoul, přichází v obnovené premiéře a částečně novém obsazení. Vy, kteří jste kdysi viděli a zamilovali si Filipa, Perruginiho, Broskvičku či šíleného ředitele blázince, víte co vás čeká.
Vy, kteří přijdete poprvé, buďte připraveni na bláznivou gangsterskou jízdu s jedním "vobyčejným dnem jednoho nevobyčejnýho detektiva"...A přijďte se zasmát! Na Vyžlovku do Hotelu Praha, do Kutné Hoty a zdejší Malou scénu Tylova divadla nebo do Kouřimi, kde Mazaný Filip slavnostně zakončí jubilejní desátý ročník Kouřimského poDIVování.
 
mb.JPG
Koncert Marcely Březinové v Kouřimi se blíží. Přijďte si poslechnout výjmečný hlas vynikající zpěvačky v sobotu 15. října.
Plak%C3%A1t%20Povyk%20fotky%20%C5%A1ed%C3%A1%20B%20pro%20www.jpg
Festivalový start s domácím Povykem!!!
Mnoho povyku pro nic? Nikoliv! Mnoho povyku na zahájení jubilejního X. ročníku našeho festivalu Kouřimské poDIVování. Podrobný program se nachází o plakát níže, ale tentokrát vás zveme na blíznivou jízdu Shakespearem, na představení, které už ve více než dvou desítkách repríz sjezdilo celou ČR a zavítalo i k rakouským sousedům a teď se po dvou letech vrací na domácí scénu. Přijďte se zasmát s námi a Vilijámem Čeksbírem. Nebudete litovat.
Neboť..."Láska je hra. Láska je boj. Život je boj! Láska?...o té je přeci každá hra..."
 
Psenickova_poDIVovani%202016%20pro%20www.jpg
Vážení diváci,
program jubilejního desátého ročníku Kouřimského PoDIVování koněčně odtajněn! V sále Na Střelnici to letos odstartuje veleúspěšný Mrsťácký Povyk. Těšit se můžete na koncert vynikající zpěvačky, která se s grácií pohybuje napříč žánry, paní Marcely Březinové. Divadelní adaptaci půvabného humoristického románu Karla Poláčka "Bylo nás pět" přiveze Divadýlko na dlani z Mladé Boleslavi. V listopadu se v Kouřimi představí rovněž mezinárodně proslulé divadlo DRAK z Hradce Králové. Inscenace "A do třetice všeho ..." je určeno všem milovníkům divadla, fantazie a hravosti od 3 do 103 let. Přehlídku zakončí "Mazaný Filip" v podání domácích Juniorů, přijďte se přesvědčit, že čas uplynuvší od premiéry nijak neotupil ostrý břit hlášek drsného blonďáka.
Věříme, že si v programu najdete svého favorita a těšíme se na Vás.
Váš Mrsťa Prsťa 
Mrsťa bude povykovat na Jiráskově Hronově 2016
Poprvé ve své historii se kouřimský divadelní soubor Mrsťa Prsťa při ZUŠ Kouřim představí na prestižní přehlídce v Hronově. Jiráskův Hronov je celorepublikový festival amatérského divadla s mezinárodní účastí. Festival pořádá NIPOS-ARTAMA a Město Hronov ve spolupráci s KIS Hronov z pověření a za ekonomického přispění Ministerstva kultury ČR. Mrsťa si účast vybojoval s inscenací Mnoho povyku pro nic, kterou v Hronově uvede hned dvakrát, a to v pátek 5. srpna od 16:30 a od 20:00. Kompletní program k nahlédnutí zde:
http://www.jiraskuvhronov.cz/clanek/6823-hlavni-program-2016
Plak%C3%A1t%20Povyk%20color%20Po%C5%99ernice%20kv%C4%9Bten%202016%20%20www(1).jpg
Open air Povyk v Počernicích.
Tento pátek od deváté hodiny večerní vypukne /dá-li svatý Petr a všichni bozi počasí/ ten správný shakespearovský Povyk v letním amfiteátru Divadla v přírodě v Horních Počernicích. Zahajujeme zde pravidelný festival pod širým nebem a těšíme se na čerstvý vzduch a čerstvé diváky. Nevíte-li tedy co s načatým pátečním večerem, Mrsťa Prsťa vás zve na divadlo. Občerstvení možné, zábava zaručena!
Plak%C3%A1t%20Povyk%20duben%202016%20Bene%C5%A1ov%20pro%20www.jpg
Mnoho Povyku v Benešově!
Mrsťa se svou shakespearovskou komedií míří opět do rodného Středočeského kraje, kde hodlá v městě Benešově sehrát svou karetně nekorektní komedii pro potěchu a pobavení zdejšího publika. Očekávání je vysoké, takže zábava to bude jistě pokleslá...:-). Máte-li cestu "kolem", stavte se na devadesát minut dobré zábavy.
Plak%C3%A1t%20%C5%BDelezn%C3%BD%20Brod%20pro%20www.jpg
Mrsťa Prsťa čestným hostem Shakespearovských slavností.
Že naše "čeksbírovská" komedie Mnoho povyku pro nic slaví velké úspěchy úpo celičké české zemi, není dnes již žádným tajemstvím. Naše svérázná úprava Velkého Klasika se líbí divákům i odborníkům.
Není proto divu, že se tuto sobotu 23. dubna 2016 od  15.30 objeví jako čestný host shakespearovských slavností na severovýchodě země - v Železném Brodě. Mrsťa sem byl pozván po svém jiskřivém úspěchu na národní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou na podzim 2015. Takže pokud máte tuto sobotu náhodou cestu kolem Železného Brodu...přijďte se od srdce zasmát...
               MRSťA PRSŤA Kouřim, e-mail: Mrsta.Prsta@seznam.cz