Svou divadelní kariéru nastartovali mladí adepti herectví nastudováním pohádkového příběhu Tři veteráni. Následovalo pásmo tragikomických etud ze života dětí a dospělých Takoví jsme (byli)?, které vzniklo na základě improvizací. V rámci tradiční akce Sen noci kouřimské společně s divadlem Mrsťa Prsťa oživili legendu o obsazení města Kouřimi husity  pod názvem O pěti mniších.

  Po reflexi každodenního života sáhli Junioři po klasice od K. J. Erbena a jako námět své nové hry si zvolili ponurou báseň Svatební košile, pocházející ze známé sbírky Kytice. Poslední dvě představení zahráli v březnu roku 2005 opět na okresním kole Dětské scény v Kolíně, kde sklidili úspěch s pásmem Takoví jsme (byli)? a poprvé postoupili za hranice kolínského okresu – na krajské kolo do Stochova.
 
V roce 2006 soubor experimentoval s žánry a uvedl parodii na teenagerovské horory nazvanou Jekot. Už tradičně ji odvezl na Dětskou scénu do Kolína, kde opakoval úspěch z minulého roku a opětovně si tak vydobyl účast na krajské přehlídce mládežnických divadel  ve Stochově.  V květnu se Junioři podíleli na přípravě školní akademie a zároveň chystali ohňové představení pro kolínskou Muzejní noc. O letních prázdninách jeli zdokonalit své divadelní schopnosti na soustředění do Maršovic, kde pro ně jejich služebně starší kolegové z divadla Mrsťa Prsťa přichystali program skrytý pod názvem Bonboniéra 2006. Zde si vyzkoušeli rozdílnost divadelní práce na klasickém dramatickém textu (Romeo a Julie) i situační komedii (Jezinky bezinky). V září při nočních prohlídkách památek spojili síly Junioři s Mrsťou, a pro Sen noci kouřimské zinscenovali krátké příběhy nazvané Nezbední bakaláři a Mše duchů.

 V roce 2007 se pokusili dát dohromady retrokomedii Jezinky bezinky a nadále spolupracovali s partnerskými divadly. V rámci programu oslav 650. výročí založení kláštera v Klášterní Skalici se členové souboru podíleli na inscenovaných obrazech Král Karel IV. přijíždí do Skalice a na ohnivé legendě  O Faustu Kouřimském.  Na konci prázdnin v roce 2007 stihli Junioři odehrát ještě lidové divadlo v rámci Snu noci kouřimské Co se stalo v Olomóci.

 V létě se soubor přemístil na divadelní soustředění nazvané Dadaktivka 2007, tentokrát do Slabců u Rakovníka. Po experimentech s divadelními žánry na soustředěních se  zde Junioři poprvé pustili do dramatu, a to rovnou detektivního. Během soustředění vznikla detektivka podle A. Christie Deset malých černoušků, která se souboru stala milníkem na cestě za dospělým divadlem. Po vřelém diváckém přijetí na domácí scéně i dalších místech regionu (v Českém Brodě nebo Sadské) byl soubor v roce 2008 doporučen z přehlídky studentského divadla Prima setkání ve Strašecím na národní Kolo Náchodská prima sezóna a odvezl si také Cenu kolektivu za herectví.

 Po novém nastudování exteriérových představení Radslavův soud (podzim 2008) a Středověká škola (jaro 2009) společně s Mrsťou Prsťou se na letním soustředění v roce 2009 setkává se sklepáckou klasikou Mazaný Filip. Parodie na noirové detektivky se po premiéře na III. Kouřimském PoDIVování v říjnu téhož roku stala prozatím nejúspěšnější hrou souboru. Junioři za Filipa získali ceny na regionálních soutěžích i na národní přehlídce Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou 2010: Martin Drahovzal za režii, Lenka Auterská, Petr Žďárský a Daniel Čihák za herecké výkony). 
 
 Na podzim 2010 se dočkala premiéry, opět v rámci Kouřimského PoDIVování, ztřeštěná komedie o jedné (ne)podařené bankovní loupeži pod názvem Sbal Špita a vypadni! Komedie byla oceněna na krajské přehlídce ve Slavičíně a doporučena do programu Celostátní přehlídky studentských divadel Mladá scéna. O rok později se Junioři pustli do komediální klasiky Někdo to rád.. Známý příběh o dvou muzikantech prchajících před gangstery v převleku za členky dívčí (v našem případě taneční) skupiny se stal divácky velmi oblíbeným a stále je na repertoáru našeho souboru.
 
Řadu ocenění získala záhrobní komedie Deadline, premiérově uvedená v prosinci 2012. Představení uspělo na Klicperových divadelních dnech v Sadské 2013, kde získalo čestná uznání za scénografické řešení a Klára Spodniaková za roli Klauna a ceny pro Martina Drahovzala za režii, Veroniku Růžkovou za roli Perly a především Cenu pro nejlepší inscenaci s postupem na Národní přehlídku ve Vysokém n. Jizerou. Na Krakonošově divadelním podzimu ve Vysokém 2013 potom sběr ocenění pokračoval čestným uznání za scénář a apelativní jevištní výpověď a uznání se dostalo i Tomáši Milbachovi v roli Zoltána. Cenu poroty zde získala Verča Růžková za roli Perly.
 
Rok 2013 patřil dobovému dobrodružnému příběhu s romantickými prvky Tajemství hostince U Létavého draka. Zcela jiný žánr si potom soubor vyzkoušel v roce 2014 v bláznivé komedii inspirované brakovou literaturou a béčkovými filmy s názvem Měsíční kámen, i tato inscenace byla doporučena do programu Celostátní přehlídky studentských divadel Mladá scéna.