Dobrý den, milovníci prken, co neznamenají jen jediný svět!
Zdraví vás mladý divadelní soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi a přeje vám příjemné chvíle listování našimi stránkami. A najdete-li někdy cestu i na naše představení, tak i dobrou zábavu!

Další soubory působící společně s MP


Mrsťa Prsťa Dram /a tak../
Věkově nejmladší soubor působící na kouřimské scéně společně s Mrsťou Prsťou se skládá z desítky studentů ZUŠ Kouřim ve věkovém rozpětí od 12 do 18 let, kteří pomalu stoupají v pomyslném žebříčku divadelních dovedností a hravosti. Na svém kontě mají Dramaťáci již několik divadelních pásem /"Andělové, zubaři a ouřednice", "Ještě než vám klesnou víčka"/, westernovou parodii Od La Platy k Fergussonu 2.,  dell´artovou Studentskou komedii či pohádku Lakomá Barka. V současnosti část z nich pracuje na crazy komedii Čajový dýchánek a část lehce koketuje s pravidly Improvizační ligy. Dramaťáci společně s ostatními soubory sdruženými pod hlavičkou Mrsti Prsti spoluorganizují festival Kouřimské Podivování i Zámecká prkna a účastní se exteriérových akcí pořádaných Mrsťou Prsťou.

 
MDK
Volné sdružení herců z různých divadel působících na Kolínsku, kteří tvoří soubor MDK /tuto zkratku lze vysvětlovat různě - jako "Menší Divadelní Kumpanie" nebo třeba "Martin Drahovzal a Komedianti"/ sdružují dvě věci - osoba režiséra a pachatele her tohoto sdružení Martina Drahovzala a proslulý Kinosál v malebném městě Kouřimi, kde má soubor své materiální zázemí i prostor na zkoušení. Protože jsou obě tyto věci vlastní i mateřskému souboru Mrsťa Prsťa, není divu, že spolu tyto divadelní subjekty těsně spolupracují a herecky si vypomáhají, aniž by jeden druhému jakkoliv konkurovali. Naopak. Ze společné práce vyšla řada úspěšných exteriérových představení, která lze připsat na konto MDK - "Vinaři", "Má krásné nohy! vykřikla mladá dáma", "Radslav, kníže zličský", " Bylo nás 5", "O záletném faráři a krásné pekařce", "Kmoch a Andulka Šafářova" a další.
Soubor MDK si ze svého předchozího působiště přenesl černou komedii "...dokud vás smrt nerozdělí!", kterou uvádí od konce roku 2015.
Společně s Mrsťou Prsťou, Juniory i Dramaťáky se podílí na organizaci exteriérových akcí Sen noci kouřimské a festivalu Zámecká prkna Kolín.


Sněhový Brněnec 2016
O víkendu 9.- 10. dubna vyrazil soubor MDK na krajskou přehlídku Sněhový Brněnec, aby zdejšímu publiku představil svou rozvodovou černou komedii "..dokud vás smrt nerozdělí!". První přehlídka tohoto druhu pro soubor a hned veliké a radostné překvapení. Díky báječným a vstřícným organizátorům a skvělému publiku v plném sále se všem hercům hrálo přímo královsky, což se odrazilo zpětně jak na diváckých reakcích /upřímný smích a potlek po každé odehrané scéně / i večerním hodnocení odborné poroty v čele s prof. Mgr. Františkem Laurinem.
Nedělní vyhlášení výsledků bylo proto euforickou jízdou smrští získaných cen:
Čestné uznání:
- Eva Koberová (Divadlo MDK Kouřim) za herecký výkon v inscenaci „...dokud vás smrt nerozdělí!“
- Lukáš Dědek (Divadlo MDK Kouřim) za herecký výkon v inscenaci „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Ceny:
Cena  za herecký výkon Ondřeji Hamplovi (Divadlo MDK Kouřim) v inscenaci „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Cena  za herecký výkon Ladě Austové (Divadlo MDK Kouřim) v inscenaci „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Cena za režii Martinu Drahovzalovi (Divadlo MDK Kouřim) – inscenace „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Cena Divadlo MDK Kouřim za výpravu v inscenaci „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Cena souboru Divadlu MDK Kouřim za inscenaci hry „...dokud vás smrt nerozdělí!“
Cena za inscenaci - Nominace na KDP :  DIVADLO MDK KOUŘIM – inscenace „... dokud vás smrt nerozdělí!“

Děkujeme divákům, kteří nás podpořili, děkujeme organizátorům, kteří se o nás starali a děkujeme sami sobě, že jsme to takto zahráli.
A těšíme se na podzim do Vysokého nad Jizerou
.
 


                                                  


 
               MRSŤA PRSŤA Kouřim, e-mail: mrsta.prsta@gmail.com