Dobrý den, milovníci prken, co neznamenají jen jediný svět!
Zdraví vás mladý divadelní soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi a přeje vám příjemné chvíle listování našimi stránkami. A najdete-li někdy cestu i na naše představení, tak i dobrou zábavu!
Panika? Panika. Panika! aneb Jak vyloupit naši banku
Retro komedie, kterou doporučuje 9 z 10 gangsterů.


MOMENTÁLNĚ NEHRAJEME

Šedesátá léta se vrací…
              …už asi tři desetiletí…
                        …a my jsme se rozhodli být přitom.

Zveme vás na malý výlet do dob, kdy stateční četníci chránili cudnost přímořského Saint Tropez, Belmondo s humorem vybíral jeden trezor za druhým a Pierre Richard měl chronické problémy s jednou botou. A kdy se Sam s Paulem rozhodli přilepšit si na mladá kolena přepadením jedné malé banky.
Proč?  Protože byli nezaměstnaní a zatím nezatoužili po zapojení do každodenního výrobního procesu. A přestože se říká, že peníze nejsou všechno, bez nich se přeci jen žít nedá. A kde se dá nejlépe přijít k hotovosti, než v pořádné bance. Když totiž víte jak na to, můžete si přijít vybrat, ačkoliv jste nic neuložili. A pokud se necháte inspirovat, nezapomeňte, že největším nepřítelem každého slušného gangstera je PANIKA!


Hrají:
Sam - Lukáš Koťátko
Paul -  Petr Němec
Nicol - Radka Pšeničková
Ředitelka - Hana Borová
Účetní - Kristina Hejduková
Pokladní  -   Eva Hovorková
Ostraha - Zuzana Pšeničková
Učitelka - Martina Dobiášová
Policistka  -  Jarka Vendlová

Kostýmy a dekorace: Mrsťa Prsťa
Mix zvuku: Martin Drahovzal
Scénář a režie:  Martin Drahovzal

Slovo o hře
Přes rok jsme se bavili etudami o přepadávání banky, dívali se na staré filmy, vzývali Didiera Kaminku a poslouchali francouzskou muziku. Z toho všeho vzniklo naše představení, které doufáme bude bavit i vás.
Za jeho realizaci  a materiální podporu musíme poděkovat městskému úřadu v Kouřimi, Středočeskému kraji, Základní umělecké škole v Kouřimi, za tu duševní především chápajícím rodičům, kteří jsou tolerantní k našim nekonečným zkouškám a zájezdům a také vám, divákům, kteří na nás chodíte. Neboť vy jste svým zájmem pomohli vytvořit divadlo Mrsta Prsťa takové, jaké je dnes.
Váš Mrsťa Prsťa


Fotogalerie

Generálka 2003
Premiéra 2003
Klicperovy divadelní dny v Sadské 2003
Újezd u Prahy 2003
Náchodská prima sezóna 2004
Promo a výjevy ze zákulisí

               MRSŤA PRSŤA Kouřim, e-mail: mrsta.prsta@gmail.com